Grote verschillen in vaccinatiegraad binnen Utrecht: actieplan in de maak
We zien sinds 2020 een daling van de vaccinatiegraad in Utrecht. Hierdoor is de kans op verspreiding van infectieziekten veel groter.
De daling is extra zorgelijk omdat de verschillen tussen land van herkomst en tussen wijken in Utrecht groter worden.
In Overvecht is nu bijvoorbeeld één op de drie kinderen op de leeftijd van twee jaar niet volledig gevaccineerd. Dit is een groot verschil met het aangrenzende Noordoost, daar is één op de tien kinderen niet volledig gevaccineerd op de leeftijd van twee jaar.
Bekijk alle cijfers over de vaccinatiegraad
Actieplan voor het verhogen van de vaccinatiegraad
Momenteel werkt Gemeente Utrecht aan een actieplan voor het verhogen van de vaccinatiegraad. Op basis van de nieuwe cijfers gaat Gemeente Utrecht, naast een stadsbrede aanpak, extra inzetten op de wijken en groepen waar de daling van de vaccinatiegraad het grootst is. Gemeente Utrecht werkt nu aan een actieplan wijkgericht en fijnmazig vaccineren voor het verhogen van de vaccinatiegraad, naar verwachting is deze in november gereed. In de brief aan de gemeenteraad staan de acties die inmiddels zijn gestart.